Zapisy na kurs

Rekrutacja na rok akademicki 2024/2025

Międzynarodowe Centrum Kształcenia Politechniki Krakowskiej (MCK.PK) oferuje intensywny Kurs Przygotowawczy do podjęcia studiów w języku polskim.

Prowadzimy naukę języka polskiego na różnych poziomach zaawansowania wg Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego – od początkującego (A1) do zaawansowanego (C1).

Kurs obejmuje 30 tygodni zajęć – od 900 do 1050 godzin lekcyjnych – i w pełni, językowo i merytorycznie, przygotowuje kandydatów do przyszłych studiów. Oprócz zajęć językowych Kurs Przygotowawczy obejmuje przedmioty kierunkowe, takie jak matematyka, fizyka, biologia, ekonomia, informatyka, rysunek i słownictwo związane z przyszłym kierunkiem studiów.

UWAGA: Kursanci, którzy wcześniej nie mieli styczności z językiem polskim, najprawdopodobniej ukończą kurs na poziomie B1. Niektóre uczelnie wymagają zaświadczenia o znajomości języka na poziomie B2.

MCK PK oferuje zakwaterowanie Domach Studenckich Politechniki Krakowskiej.

Tu można zobaczyć, jak wyglądają akademiki PK: http://www.akademiki.pk.edu.pl/

Pokoje są wyposażone w łóżka, stoliki do nauki, krzesła, szafy i szafki. W każdym pokoju jest lodówka. Każdy mieszkaniec otrzymuje pościel – kołdrę, poduszkę, koc, prześcieradło oraz poszewki na poduszkę i kołdrę. Prześcieradło oraz poszewki są wymieniane na czyste w każdym miesiącu.

Aby złożyć wniosek o przyjęcie na Kurs i zarezerwować miejsce w Domu Studenckim PK, należy skorzystać z Formularza Rekrutacyjnego.

Po wypełnieniu formularza powinna pojawić się informacje o jego poprawnym złożeniu.

W ciągu kilku dni, na adres e-mail podany w formularzu, otrzymają Państwo informację o dalszych krokach.

Po spełnieniu wszystkich warunków rekrutacji, kandydat otrzyma formalne Zaświadczenie o przyjęciu na Kurs. To ważny dokument, pomocny przy staraniach o wizę i przekraczaniu granicy.

Jeśli nie uda się złożyć wniosku online, prosimy o kontakt z naszym Sekretariatem.

Dziękujemy za zainteresowanie Kursem Przygotowawczym w Międzynarodowym Centrum Kształcenia Politechniki Krakowskiej.

Opłaty

Roczny intensywny Kurs Przygotowawczy: € 3800 EUR (w tym € 200 bezzwrotnej opłaty aplikacyjnej)

Obywatelom Ukrainy przysługuje opłata obniżona: € 3200 (w tym € 200 bezzwrotnej opłaty aplikacyjnej)

AKADEMIK jest położony w bezpośrednim sąsiedztwie budynku MCK. Kosztuje ok. 700 PLN za miesiąc.