images/Kadra/Gałat Edyta (2) - Mgr Edyta Gałat

Mgr Edyta Gałat

Wykładowca języka polskiego jako obcego

Absolwentka filologii orientalnej UJ (1994), studiów podyplomowych na Wydziale Europeistyki UJ (2003), studiów podyplomowych PK Zarządzanie Zasobami Ludzkimi (2012) i studiów podyplomowych UP Nauczanie Języka Polskiego jako Obcego/Drugiego (2018). Lektorka języka polskiego od 1997 roku, współpracowała z Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie UJ, Stowarzyszeniem Pomocy Polakom na Wschodzie Kresy, a także szkołami językowymi Glossa i Prolog. Z MCK PK związana od 2004. Prowadzi zajęcia ze słownictwa ogólnego na wszystkich poziomach zaawansowania oraz słownictwa specjalistycznego, Wiedzy o Polsce oraz lektoraty i kursy dla studentów różnych programów międzynarodowych (np. Erasmus, Tennessee). Koordynuje dydaktykę oraz pracę lektorów w MCK. Autorka kilku podręczników i gier dla cudzoziemców oraz kursów e-learningowych dostępnych na platformie Moodle PK.