Strona główna Aktualności Ogólnopolska Olimpiada Języka Polskiego dla Obcokrajowców

Ogólnopolska Olimpiada Języka Polskiego dla Obcokrajowców

W dniach od 7-9 kwietnia 2017 roku odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Języka Polskiego dla Obcokrajowców zorganizowana przez  Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców Politechniki Wrocławskiej oraz Międzynarodowe Centrum Kształcenia Politechniki Krakowskiej. W Olimpiadzie wzięło udział 32 słuchaczy języka polskiego oraz obcokrajowcy, studiujący w polskich szkołach wyższych.
Międzynarodowe Centrum Kształcenia Politechniki Krakowskiej było reprezentowane przez sześcioosobową grupę obcokrajowców, słuchaczy roku zerowego, a także naszych absolwentów. Opiekunami naszej  grupy był Dyrektor MCK PK dr Tomasz Jeleński i Edyta Gałat, wykładowca w Międzynarodowym Centrum Kształcenia Politechniki Krakowskiej.
     Uczestników konkursu podzielono na:
a) grupę cudzoziemców z pierwszym językiem słowiańskim; tu naszymi reprezentantami byli: pani  Patrycja Letnovska z Ukrainy, która zajęła
3. miejsce i pani Yauheniya Zavadskaya z  Białorusi
b) grupę cudzoziemców z pierwszym językiem niesłowiańskim; tu naszymi reprezentantami byli: Ernesto Bumba z Angolii, który zajął 3. miejsce, pan Simon Santos, który otrzymał wyróżnienie za najciekawszą wypowiedź ustną, a także  studenci z Indonezji, pani Sheila Nurfajrina i pan Sahl Balbeil.
Pierwszego dnia przeprowadzono czteroczęściowy egzamin pisemny, obejmujący rozumienie tekstu słuchanego, rozumienie tekstu pisanego, krótki tekst gramatyczny oraz redagowanie formy użytkowej. W drugim dniu Olimpiady studenci uczestniczyli w części ustnej, w trakcie której odpowiadali na pytania ogólne, sprawdzające znajomość historii, geografii oraz kultury polskiej, a także aktualnych wydarzeń politycznych i społecznych  w Polsce. Ponadto formułowali wypowiedź na podstawie wylosowanych ilustracji.
Na uczestników konkursu czekały również dodatkowe atrakcje – zwiedzanie Szklarskiej Poręby i okolic,  wycieczka w góry, uroczysta kolacja i dyskoteka.

Plik pdf (zdjęcia): cloud.mck.pk.edu.pl/index.php/s/VKdOnCtPtrlh3XD