Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
Międzynarodowe Centrum Kształcenia Politechniki Krakowskiej

Strona główna Dla absolwentów Sylwetki naszych absolwentów

Sylwetki naszych absolwentów

MOHAMMAD FADAGHI

 

Witam,

Przyjechałem do Polski w roku 2006, a mój brat rok wcześniej w roku 2005.  Po kursie językowym, który odbyliśmy w Krakowie na Politechnice Krakowskiej, dzięki dobrym nauczycielom dobrze mówiliśmy po polsku, a następnie rozpoczęliśmy studia. Mój brat Mostafa skończył studia, które były prowadzone w języku polskim  na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Inżynierii Produkcji z tytułem inżyniera i średnią powyżej 4.5  co zaskutkowało stypendium naukowym. W tym momencie kontynuuje on studia, z tym że teraz stara się o tytuł magistra a studia prowadzone są  w języku angielskim. Jeżeli chodzi o mnie, to ja rozpocząłem w 2007 roku studia jednolite na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej. Studia te były prowadzone w języku polskim. W tym momencie posiadam juz absolutorium i kończę pisanie pracy magisterskiej, a następnie będę się bronić. 

W okresie studiowania pracowaliśmy dorywczo w różnych miejscach.  Ostatnio założyliśmy firmę i otworzyliśmy sklep internetowy. Nasza firma zajmuje się importem z Iranu rzeczy spożywczych i rękodzieła.  Dodatkowo pracujemy razem z bratem w dziale testowania w jednej z bardziej znanych firm produkujących telefony stacjonarne.

Nie ukrywam, że jednym z powodów dla których zostaliśmy w Polsce była szkoła językowa w Krakowie, dzięki której nauczyliśmy się szybko języka, a nauczyciele sprawili, że poczuliśmy się jak w domu.

 

DANNY MICHELO

      Nazywam się Danny Michelo. Jestem Zambijczykiem. Do Polski przyjechałem w 2004 roku. Uczyłem się języka polskiego  na roku zerowym w MCK PK w roku akademickim 2004-2005. Potem studiowałem w Krakowie na UEK na kierunku Zarządzanie. Studia te ukończyłem w 2010 roku. Ożeniłem sie z Polką, obecnie pracuję w Alexander Mann Solutions w Krakowie na stanowisku Resource Specialist.

 

Międzynarodowe Centrum Kształcenia
Politechniki Krakowskiej
ul.Skarzynskiego 1,
31-866 Kraków, Polska

T:+48 126283642
T:+48 126492277
T/F:+48 126484950
E:mck@pk.edu.pl

Wykonanie: AMPTECH