Strona główna Aktualności Wystawa "Skarby baroku"

Wystawa "Skarby baroku"

Wystawa „Skarby baroku” w głównym gmachu Muzeum Narodowego

22 kwietnia br. studenci planujący rozpoczęcie studiów wyższych na kierunkach architektonicznych i artystycznych mieli kolejną okazję do poszerzenia swojej wiedzy na temat sztuki. Tym razem odwiedzili oni wystawę „Skarby baroku” zorganizowaną w głównym gmachu Muzeum Narodowego.
Na wystawie można było zobaczyć ponad 160 eksponatów reprezentujących sztukę barokową z terenu współczesnej Polski oraz Słowacji. Wśród eksponatów znalazły się przykłady barokowych obrazów, rzeźb oraz dzieł rzemiosła artystycznego. Wystawę trzeba bez wątpienia zaliczyć do niezwykle udanych. Wszyscy studenci oglądali ją z wielkim zainteresowaniem.

Serdecznie zapraszamy do oglądnięcia kilku zdjęć z naszej wycieczki - cloud.mck.pk.edu.pl/index.php/s/2icbWGYxKIsAhQ1