Strona główna Aktualności WYCIECZKA W PIENINY 2018

WYCIECZKA W PIENINY 2018

W dniach 29-30 maja br. grupa studentów Międzynarodowego Centrum Kształcenia, wraz z opiekunami: Kingą Górecką -Rokitą, Michaliną Rittner i Piotrem Wandzilakiem, uczestniczyła w wycieczce w Pieniny. Dwa niesamowite dni minęły pod znakiem licznych atrakcji, takich jak: zwiedzanie ruin zamku w Czorsztynie i zamku w Niedzicy, spływ Dunajcem, zdobycie szczytu Beskidu Wyspowego - Lubogoszcz (968m) czy pogadanka na temat bezpieczeństwa w górach przygotowana przez pracownika GOPR.
    Nowym i bardzo interesującym punktem w programie wycieczki była wizyta w Obserwatorium Astronomicznym im. Tadeusza Banachiewicza na szczycie góry Lubomir (904m). Studenci wysłuchali krótkiego wykładu, mogli przyjrzeć się słońcu i zwiedzić budynek obserwatorium.
    Słoneczna pogoda, piękny krajobraz, wspaniali ludzie i cudowna atmosfera - tak w skrócie można podsumować naszą wycieczkę. Kolejna za rok!

Link do galerii: cloud.mck.pk.edu.pl/index.php/s/vtEiGR8PNDw6yRY