Strona główna Aktualności WYCIECZKA DO COLLEGIUM MAIUS UJ

WYCIECZKA DO COLLEGIUM MAIUS UJ

3 października zainaugurowany został program kulturalny naszego Centrum. Tego dnia 130 studentów uczestniczyło w pierwszym w tym roku akademickim wyjściu do muzeum. Miejscem, które zwiedzili było Collegium Maius - Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W klimat epoki wprowadził wszystkich grający zegar przedstawiający pochód postaci historycznych związanych z dziejami Akademii. Następnie studenci, podzieleni na 7 grup,  wraz z przewodnikami udali się  na zwiedzanie wystawy stałej muzeum, na którą składają się zabytkowe wnętrza, takie jak biblioteka, dawna jadalnia, skarbiec, pokoje profesorskie, mieszkanie Jana Kantego oraz Aula z cenny zbiorem malarstwa.
    Tego dnia studenci odwiedzili również główny budynek Politechniki  Krakowskiej przy ulicy Warszawskiej. Poznali historię tego miejsca oraz lokalizację przychodni studenckiej przy ul. Szlak.

Plik pdf: cloud.mck.pk.edu.pl/index.php/s/wfh6r2YOQdUPwEy