Strona główna Aktualności Lekcja biblioteczna

Lekcja biblioteczna

21 stycznia 2019 r. studenci z grup 3B i 4B uczestniczyli w lekcji bibliotecznej zorganizowanej w Bibliotece Jagiellońskiej. Wyjście zostało zorganizowane przede wszystkim z myślą o osobach przygotowujących się do podjęcia studiów na kierunku publikowanie cyfrowe i sieciowe na Uniwersytecie Wrocławskim, a okazało się interesującym wydarzeniem dla wszystkich uczestników. Studenci odbyli fascynująca podróż w czasie - od starodruków do zbiorów cyfrowych biblioteki. Zapoznali się z procesem magazynowania, digitalizacji i tworzenia zasobów cyfrowych. W czasie spotkania omówione zostały również najważniejsze zasady korzystania z Biblioteki Jagiellońskiej (zasady zapisania się, szukania w katalogach, korzystania z czytelni).

Galeria zdjęć - cloud.mck.pk.edu.pl/index.php/s/IicbAmAorHWSm8T