Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
Międzynarodowe Centrum Kształcenia Politechniki Krakowskiej

Strona główna Aktualności 8.05. Wycieczka do wydawnictwa

8.05. Wycieczka do wydawnictwa

                W tym roku akademickim 3 kursantki przygotowują się w naszym Centrum do podjęcia studiów na kierunku publikowanie cyfrowe i sieciowe na Uniwersytecie Wrocławskim. Aby przybliżyć im pracę z programem Adobe InDesign, udało się zorganizować wizytę w Wydawnictwie Politechniki Krakowskiej.

            Oto ich relacja z tej wizyty:

            „8 maja 2019 r. po raz drugi odwiedziłyśmy Wydawnictwo Politechniki Krakowskiej. Tym razem miałyśmy okazję  zapoznać się z programem Adobe InDesign. Wcześniej, na zajęciach ze słownictwa specjalistycznego, dowiedziałyśmy się, że ten program służy do projektowania, składania, łamania i przygotowywania do druku materiałów poligraficznych - szczególnie wydawnictw wielostronicowych i o skomplikowanej strukturze.

            Na miejscu zobaczyłyśmy, jak wygląda w praktyce praca z tym programem. Pani, która o tym wszystkim nam opowiadała, okazała się bardzo miła! Starała się pokazać nam najważniejsze zagadnienia. Mogłyśmy także trochę popracować w tym programie, aby nabyć chociaż trochę praktyki. Po tej wizycie w wydawnictwie, wiemy o Adobe InDesign więcej niż spodziewałyśmy się dowiedzieć. Jesteśmy bardzo zadowolone z faktu, że organizowane są dla nas wycieczki do miejsc, w których, być może, będziemy w przyszłości pracować; to jest bardzo pomocne!"

            Dzięki życzliwości pracowników Wydawnictwa PK, była to już druga wizyta studentek w tym miejscu. Wcześniej, 13 grudnia 2018 r., dziewczyny poznały ogólne zasady pracy z tekstem, jego opracowywania i przygotowywania do druku.

 

Międzynarodowe Centrum Kształcenia
Politechniki Krakowskiej
ul.Skarzynskiego 1,
31-866 Kraków, Polska

T:+48 126283642
T:+48 126492277
T/F:+48 126484950
E:mck@pk.edu.pl

Wykonanie: AMPTECH